Aktualizace TOGlicu 1.9.0

Novinek v TOGlicu, které přináší verze 1.9.0, si všimnou hlavně děti. Zaměřili jsme se totiž na žákovské rozhraní a trochu ho rozhýbali. Nemějte ale obavy, stále zastáváme názor, že přemíra ozdob a animací žákům neprospívá a odvádí jejich pozornost :-)

Přepracováné zobrazení aktivit u žáků

Při zobrazování aktivit na žákovských zařízeních jsme přidali drobné animace, které oživí jinak strohou plochu. Zobrazený obsah je stále tím nejdůležitějším.

Díky úpravám se nyní budou lépe zobrazovat i některé aktivity - např. Slovní hry, kde je nově možné posunout stránku při větším množství odpovědí.

 

Všechny aktivity na jedné stránce

Učitelský rozcestník - všechny aktivity jsou nově na jedné stránce, nemusíte se přepínat mezi jejich kategoriemi.

 

Slovní hry PLUS

Že v této aktivitě můžete využít parádní generátor písmen a připravit si sadu možných odpovědí, které vám pomáhají s vyhodnocením žákovských odpovědí v hodině, už asi víte. Nyní jsme se zaměřili na stranu žáka a jeho obrazovku.

  • Klávesnice má nový vzhled a lépe se ovládá.
  • Při psaní odpovědí se nejnovější odpověď zobrazuje na prvním místě - žák má lepší přehled při větším množství odpovědí. (Stejný princip je nově i v aktivitě Slovní hry)
  • Pokud je odpovědí opravdu hodně, může žák posunout stránku a podívat se na celý seznam napsaných odpovědí.
  • A poslední novinka: při zatržené volbě "zvýraznit správné odpovědi" a nastaveném časovém limitu se po uplynutí času zobrazí žákům všechny možné odpovědi, které jste si připravili, ale žáci na ně nepřišli.

Hru (Vybrané slová po S) si můžete sami vyzkoušet: https://www.toglic.com/sk/zdielaj-aktivitu/58a597c12534b/embed

 

Křížovky

Zobrazování křížovek u žáků bylo vylepšeno už v minulé aktualizaci. Novinkou této aktualizace je možnost vložit do řádku křížovky mezeru a vytvořit tak prázdné políčko oddělující dvě slova (např. Velká Morava). Podobnou možnost máte i v tajence - pokud vložíte do křížovky prázdný řádek, oddělíte tím slova tajenky.

 

VYZKOUŠEJTE SI: Křížovku (anglicko-slovenskou verzi) si můžete on-line vyzkoušet zde:

https://www.toglic.com/sk/zdielaj-aktivitu/58a1770807d2a/embed

 

Historii všech verzí naleznete zde.

Administrátor Toglic (admin) 12. 2. 2017
Bola táto informácia pre Vás užitočná?
Áno
Nie

Diskusia

Pre pridanie komentárov musíte byť prihlásený!