Aktualizácia TOGlicu 1.8.5 - tlač a zdielanie krížoviek

Dnešní aktualizace potěší zejména ty uživate, kteří TOGlicu fandí, ale zatím nemají ve třídě dostatek hardwarového vybavení, aby mohli žákům aktivity rozesílat. Nově si můžete aktivitu (zatím jen Křížovky) vytisknout, zobrazit přímo na učitelském zařízení nebo ji sdílet v řešitelné podobě na webu, na sociálních sítích případně poslat e-mailem. Tyto funkce jsou dostupné v základním bezplatném účtu, takže je můžete začít využívat okamžitě a zcela zdarma. 

Pokud už jste si někdy nějakou křížovku v TOGlicu připravili, můžete si nové funkce okamžitě vyzkoušet. Nebo si to zkuste s libovolnou křížovkou uloženou v Dostupných sadách.

Nové funkce pro tisk, sdílení a zobrazení

Vytiskněte si pracovní list

Před tiskem si zvolte, zda chcete tisknout větší políčka (ideální pro menší děti), a upravte si název křížovky, který se bude tisknout (abyste třeba předem neprozradili výslednou tajenku). Tisknout můžete přímo nebo si pracovní list uložte do formátu PDF.

Vytištěný pracovní list (klepnutím na obrázek otevřete PDF)

 Zobrazte křížovku na svém učitelském zařízení

Doposud jste měli možnost zobrazit aktivitu pouze tak, že jste ji odeslali na žákovské zařízení. Tímto tlačítkem si nově zobrazíte aktivitu přímo na svém učitelském zařízení - např. na interaktivní tabuli, kterou ve třídě máte. Je ale dobré zobrazit žákům obraz z vašeho displeje až ve chvíli, kdy budete mít zobrazenou prázdnou křížovku - abyste jim předem neprozradili řešení.

Řešení křížovky na učitelském zařízení (interaktivní tabuli)

Sdílejte úlohu, kde se vám to hodí

A máte hned 2 možnosti, jak to udělat. Buď si vygenerujte webový odkaz, nebo přímo kód na vložení obsahu na stránku. Nebo můžete rovnou sdílet na Facebooku a Twitteru.

Jak to uvidí žáci (nebo jiní uživatelé) se můžete podívat sami - stačí kliknout a zkusit si vyplnit podzimní křížovku v angličtiněv němčině nebo francouzštině :-)

Prohlédnout si ji můžete také v našich postech na Facebooku a Google+.

 

Doplňte instrukce k vyplnění křížovky

Vzhledem k možnosti tisknout a sdílet připravenou křížovku vznikla potřeba předat luštícím instrukce, které by jinak mohl zadávající uvést slovně ve třídě. Proto přibylo pole Zadání, kam můžete uvést instrukce k luštění (např. v jakém jazyce je potřeba slova doplnit), případně větu, kterou vyluštěná tajenka doplní (např. Zelenina je ....(tajenka). )

Zadání se zobrazí žákům nad křížovkou v elektronické i tištěné podobě.

Instrukce k vyplnění křížovky

 

Podrobný výpis všech novinek, změn a oprav naleznete v přehledu verzí TOGLicu.

Hana Slípková (hana.slipkova) 30. 9. 2016
Bola táto informácia pre Vás užitočná?
Áno
Nie

Diskusia

Pre pridanie komentárov musíte byť prihlásený!