Domácí úkoly v TOGlicu (díl 1.)

Mimořádná doba si žádá mimořádné činy. TOGlic, který je primárně určen pro týmovou výuku ve třídě, se musel přizpůsobit a nyní se rozšířil o velkou novinku – domácí úkoly, které Vám přinášíme zcela ZDARMA.  Vybrané aktivity teď můžete zveřejnit a děti, které znají váš PIN, je mohou doma řešit. Učitel má přehled, kdo už úkol vyřešil a s jakým úspěchem. A děti tohle učení bavííííííí!

Jak domácí úkoly fungují?

Nové nástroje pro zadávání domácích úkolů vám umožní velice efektivně a rychle naplánovat pro žáky aktivity, které musí do zadaného termínu odevzdat. Každý žák, který se přihlásí s pomocí vašeho PINu, uvidí na úvodní obrazovce seznam úkolů, které má vyřešit. Učitel získává klompletní přehled o aktivitách žáků. Kdo si úkol zobrazil a s jakým výsledkem. Odpadá tak nutnost, aby učitel byl přihlášen do TOGlicu a odesílal aktivity na žákovská zařízení v reálném čase. 

 

Jak zadat domácí úkoly?

Jako učitel musíte mít účet na www.toglic.sk. Základní účet je zdarma. (srovnání účtů najdete zde). Pro práci s domácími úkoly nepotřebujete žádný z placených účtů. 

Po dobu mimořádných opatření  spojených s koronavirem jsme se rozhodli nastavit všem uživatelům učitelský účet ZDARMA.

Po přihlášení přejděte na domácí úkoly – klepněte na dlaždici

Zatím lze jako domácí úkoly použít tyto aktivity (ostatní nedávají jako domácí úkoly smysl):

 

Zvolte třeba aktivitu Násobení a dělení. Nastavte:

  • Které násobky chcete procvičit (např. násobky čísel 5, 6, 7, 8 a 9)
  • Kterou operaci chcete procvičit (násobení, dělení nebo obojí) a zda budou žáci doplňovat jen výsledek nebo i jednoho z činitelů.
  • Kolik příkladů se má vygenerovat (např. 10)

 

Klepněte na tlačítko Zadat domácí úkol a nastavte název úkolu. Přidejte poznámku pro žáky (např. pokyny k řešení) a termín od kdy do kdy bude úkol dostupný.

Uložte a je to hotovo. 

 

Jak se o úkolu dozví žáci?

Využijte komunikační kanál, na který jste zvyklí (e-mail, skype, messenger, teams…). Každý učitel v TOGlicu má svůj jedinečný PIN, pomocí kterého se spojí s žáky. Žáci musí otevřít stránku https://www.toglic.com/sk/student/, zadat váš PIN a své jméno (domluvte se, v jakém formátu mají jméno zadat – zda stačí křestní nebo vyžadujete příjmení). 

TIP: V horní části stránky Domácí úkoly uvidíte zelené tlačítko Odkaz pro žáky. Kliknutím zobrazíte okno s odkazem, který už obsahuje přímo váš PIN a žáci tak musí zadat pouze své jméno. (Vyzkoušejte si sami roli žáka s tímto odkazem: https://www.toglic.com/cs/pin/EQA310(Pokud jste v TOGlicu přihlášeni jako učitel, je nutné se nejprve odhlásit a pak se teprve přihlásit jako žák.) 

 

Jak to uvidí žáci

Žák použije chytrý telefon, tablet nebo počítač a přihlásí se na https://www.toglic.com/sk/student/, zadá váš PIN a své jméno. (Nebo použije odkaz s vaším PINem a pouze zadá jméno.)

 

Zobrazí se mu tabulka s dostupnými úkoly od vás.

 

Klepnutím na modrou šipku   spustí žák úkol. Příklady jsou generovány automaticky, každý žák má jinou sadu příkladů dle vašeho nastavení. Žák postupně vyřeší všechny úkoly, výsledek hned vidí. Pokud se mu nepovede vypočítat vše správně, může si úkol spustit znovu (nové příklady) a počítat tak dlouho, až má 100 % úspěšnost.

 

A co výsledky?

Takže žáci se doma vesele procvičují… a co to přinese vám - učitelům? U každého zadaného domácího úkolu uvidíte, který žák už ho zpracoval a s jakým výsledkem.

 

Kliknutím na jméno žáka se můžete podívat, kde dělal chyby.

 

Největší výhodou TOGlicu je podpora týmovosti a spolupráce při výuce ve třídě. Pokud ale nemohou děti do školy, jde TOGlic za nimi domů – a vy můžete využít své dříve i nově připravené aktivity úplně novým způsobem.

V dalším dílu blogu se podíváme, jaké další aktivity a pro jaké předměty můžete využít. Domácí úkoly v TOGlicu (díl 2.).

Administrátor Toglic (admin) 10. 4. 2020
Bola táto informácia pre Vás užitočná?
Áno
Nie

Diskusia

Pre pridanie komentárov musíte byť prihlásený!