Krížovky v PowerPointe

S radostí vám představujeme nový doplněk v Microsoft PowerPointu - TOGlic | KŘÍŽOVKY pro Office 365. Co to pro vás znamená? Že si nyní své prezentace můžete velmi jednoduše (a zdarma) oživit křížovkou, kterou znáte z TOGlicu. Vytvoříte ji ale, a pak také zobrazíte, přímo v PowerPointu. A to se někdy může hodit :-D

Nebojte se doplňku

Pokud jste se ještě s doplňky v PowerPointu nesetkali, nemějte z toho obavu. Je to opravdu snadné. Spusťte si PowerPoint (libovolná verze) a na záložce Vložení vyhledejte Doplňky a otevřete Store. Doplněk jednoduše vyhledáte přes vyhledávací pole (stačí zadat "toglic") nebo se podívejte do kategorie Vzdělávání. Hledat budete tuto ikonu: 

 

Po přidání doplňku se přihlaste

Pokud už jste zaregistrovaní na TOGlic, je vhodné použít pro využití doplňku stejné jméno a heslo, jakým se na TOGlic přihlašujete. Všechny vaše aktivity tak budete mít na TOGlicu pod jedním účtem. 

Ostatní uživatelé doplňku se musí před jeho použitím zaregistrovat. Optimální je využití registrace přes Office 365 - nebudete si muset pamatovat další jméno a heslo. Stejné přihlašování pak můžete využít při práci na TOGlic.cz, kde najdete kromě křížovek další zajímavé aktivity pro vzdělávání.

 

Užijte si přípravu křížovky

Příprava je velmi snadná, intuitivní a rychlá. Celý postup si můžete prohlédnou také na videu.

Na závěr prezentaci uložte. Vytvořenou prezentaci (PPTX nebo PPSX) můžete sdílet s kolegy nebo žáky - vložená křížovka bude zobrazena v prezentačním režimu.

 

Jak to uvidí žáci při prezentaci?

V prezentačním režimu žáci uvidí klasickou křížovku s legendou a prázdnými políčky připravenými k vyplnění. Křížovka je interaktivní - správně doplněné slovo se vybarví zeleně, červená barva signalizuje chybu a nutnost řádek opravit. Prezentaci tedy můžete žákům poskytnout k domácímu opakování a procvičení probraného učiva.

Podívejte se, jak může prezentace s vloženou křížovkou vypadat (klepnutím na náhled prezentaci otevřete):

 

                    

 

 

 Už vás napadá, jak byste mohli nový doplněk TOGlic | KŘÍŽOVKY pro Office 365 využít?

Hana Slípková (hana.slipkova) 05. 12. 2016
Bola táto informácia pre Vás užitočná?
Áno
Nie

Diskusia

Pre pridanie komentárov musíte byť prihlásený!