Slovní hry - Hajeme si s písmeny

Scrabble je skvělá hra podporující rozvoj slovní zásoby. Před časem jsme se jí nechali inspirovat a vytvořili jsme aktivitu Slovní hry PLUS tady na TOGlicu - skvělý nástroj pro učitele na získávání zpětné vazby. A teď jsme ho ještě vylepšili - nyní můžete svou připravenou aktivitu sdílet, poslat ji žákům jako domácí úkol nebo ji ve třídě řešit na interaktivní tabuli. Nebo chcete raději tištěný pracovní list? Není nic jednoduššího. A navíc je to zdarma.

O čem je aktivita Slovní hry PLUS

Připravte si set 10 - 16 písmen (vyberet si písmena, jaká potřebujete). Žáci sestavují z písmen slova dle vámi stanovených pravidel (např. anglická slovesa). Aktivita procvičuje slovní zásobu a gramatiku. Pokud si tuto aktivitu zahrajete ve třídě s počítači nebo tablety (i chytré telefony stačí), získáte skvělý přehled o znalostech žáků. (Více informací o aktivitě)

Sdílejte hru

Nyní v aktivitě přibyla nová funkce, která vám umožní připravenou hru využít ve třídě na interaktivní tabuli nebo odeslat žákům jako domácí úkol. Prostě ji SDÍLEJTE! Připravená hra bude vypada třeba takto: Vyberte si - vyjmenovaná slova nebo chemie - a zkuste si to.

  

 

Jak tuto aktivitu připravíte?

Zkuste si to - je to velmi snadné:

  1. Zamyslete se nad tématem vaší aktivity. Běžte do aktivity Slovní hry PLUS (přihlášení/registrace učitele je nezbytná).
  2. Do pole Zadání napište instrukce k aktivitě (co mají žáci tvořit).
  3. Připravte sadu písmen.
  4. Připravte seznam "možných odpovědí" - slov, která lze z uvedených písmen sestavit. Při psaní slov je nutné použít stejná písmena, jako jsou v připravené sadě písmen. Dejte pozor zejména na malá/velká písmena.
  5. Zatrhněte volbu Zvýraznit správné odpovědi.
  6. ULOŽTE svou aktivitu.
  7. Sdílejte svou aktivitu (vygenerujte si odkaz)

Odkaz na aktivitu Vybrané slová po S je zde: https://www.toglic.com/sk/zdielaj-aktivitu/58207c647ae1d/embed
Aktivitu můžete také sdílet na sociálních sítích (Facebook, Edmodo, Twitter...) nebo ji přímo vložit do svého e-learningu, webové stránky nebo na blog.

Tištěné pracovní listy

Další možností je připravenou aktivitu si vytisknout. (Klepnutím na obrázek otevřete PDF dokument.)

 
K připravené aktivitě "Irregular verbs" jsem připravila také metodickou kartu, kterou si můžete prohlédnout. Doufám, že nová funkcionalita se vám zalíbí a brzy se nám (třeba zde v komentářích)  pochlubíte svojí připravenou sadou! :-)

Hana Slípková (hana.slipkova) 07. 11. 2016
Bola táto informácia pre Vás užitočná?
Áno
Nie

Diskusia

Pre pridanie komentárov musíte byť prihlásený!